Rok 1990

Rozpoczęcie działalności firmy KBM w Niemczech. Firma skupia się wtedy na sprzedaży tapet do Polski

Rok 1997

Firma przenosi swoją działalność do Polski i w kolejnych latach współpracuje z takimi firmami jak: Deco Print, Hohenberg, KT Exclusive, Parato, Graham & Brown, SK Filson, AS Creation, Rasch, Erismann czy Grandeco, Atlas, Ugepa etc.

W tym czasie staje się jednym z wiodących dystrybutorów tapet w Polsce.

Rok 2000

Milowy krok w historii firmy – KBM rozpoczyna produkcję KLEJÓW DO TAPET wprowadzając na rynek swoją markę MASTERLINE®. Są to kleje skierowane głównie do profesjonalistów, czyli wykonawców.

KBM, jako jedyna firma w Polsce produkuje profesjonalne gotowe kleje do okładzin ściennych.

Rok 2004

Powstanie marki PREMIUM  - WALLFIX®. 

Pod tą nazwą firma KBM wypuszcza na rynek kleje gotowe „ready to use”, adresowane głównie do wykonawców oraz kleje sypkie dedykowane do użytku domowego.

Rok 2009

W dbałości o wysoką jakość kontaktu klienta z firmą, KBM wprowadza E-COMMERCE.

Robi to jako pierwsza w swojej branży firma w Polsce.

Projekt wprowadzenia E-Commerce zostaje wprowadzony w życie min. dzięki funduszom Unii Europejskiej.

Rok 2018

Dzięki funduszom z Unii Europejskiej firma uruchamia NOWĄ LINIĘ PRODUKCYJNĄ, która daje możliwość ulepszenia dotychczasowych receptur klejów, a także stworzenie nowych produktów przeznaczonych do najbardziej wymagających okładzin ściennych.

Rok 2019

Nieustanna potrzeba doskonalenia pracy i chęć zadowolenia swoich klientów przekłada się na poszerzenie portfolio firmy.

KBM wprowadza na rynek dwie FARBY ścienne. Markę WALLFIX® PAINTER dedykowaną dla profesjonalistów oraz markę WHITE STAR do użytku domowego.

Obecnie marka WALLFIX® jest znana w 37 krajach na świecie, w tym w Europie, Azji i Afryce. Nasz profesjonalizm sprawia, że jesteśmy wiarygodnym partnerem zarówno w kraju jak i zagranicą

Ze względu na nasze zaangażowanie w ochronę środowiska, kładziemy duży nacisk na to, aby nasze kleje nie zawierały rozpuszczalników i miały niską emisję LZO.